Klimatyzacja w samochodzie

Obecnie klimatyzacja w samochodzie to standardowe rozwiązanie. To coś zupełnie normalnego, bez czego trudno sobie wyobrazić dalekie letnie podróże czy też stanie w korkach w dużych miastach.

Kiedy klimatyzacja?

Wiele kierowców uważa, że klimatyzacja ma swoje zastosowanie jedynie w czasie upalnych dni. Oczywiście jest w tym sporo racji. Komfort jazdy samochodem z klimatyzacją ogromnie wzrasta, zwłaszcza jeśli za oknami 30 stopni Celsjusza. To również kwestia zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Dobre samopoczucie i brak elementów rozpraszających jak upał, zmniejsza ryzyko wypadku.

Właściwa eksploatacja klimatyzacji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że klimatyzacja powinna być odpowiednio eksploatowana. Warto wiedzieć, że zanim włączymy klimatyzację w nagrzanym od słońca samochodzie, warto go wcześniej wywietrzyć. Nie pomoże również ustawienie w upale klimatyzacji „na Maksa”. To z kolei może źle wpłynąć na nasze zdrowie. Znanych jest wiele przypadków rozchorowywania się przez nieumiejętne używanie klimatyzacji czy to w domu czy w samochodzie.

Nowsze modele samochodów posiadają automatycznie sterowaną klimatyzację. Dzięki temu temperatura powietrza odpowiednio wzrasta nie narażając na zbyt duże skoki temperatury. Klimatyzacje takie włączają się i wyłączają w momencie, kiedy temperatura jest zbyt wysoka.

Coroczne przeglądy

Klimatyzacja wymaga regularnych, corocznych przeglądów. Jeśli więc chcemy być pewni, że wszystko działa bez zarzutów, musimy pamiętać, aby wykonywać coroczne przeglądy.

Istotne jest również to, żeby klimatyzacja w aucie nie zastała się. W tym celu należy ją regularnie włączać. Jeśli nie używamy samochodu warto ją przynajmniej raz w tygodniu włączyć na 10 minut.

 

Klimatyzacja w zimie

Nie należy zapominać, że klimatyzacja świetnie działa również w zimę. Klimatyzacja bowiem nie tylko schładza powietrze ale również je osusza, więc zimą pozbędziemy się zaparowanych szyb, które często są niezwykle męczące. Brak zaparowanych szyb również zwiększa ogromnie komfort jazdy. Jeśli więc chcemy być pewni, że nasz samochód jest bezpieczny a prawdopodobieństwo kolizji jest zminimalizowane .


Comments & Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>